Direksiyon ve Trafik Çevre Öğreticiliği

MTSK Trafik ve Çevre Öğreticiliği – Direksiyon Eğitim Öğreticiliği Kursu

Direksiyon Eğitimi Öğreticiliği Kursu Nedir?
Türkiye’nin her yerinde bulabileceğiniz özel sürücü kursları sürücü yetiştirmek için gerekli olan bir çok eğitimci kadrosuna gerek duymaktadır. Trafik ve Çevre, Direksiyon Öğreticiliği olup, bu görevlere gelmek için sadece üniversite mezunu olmak yetmeyip, aynı zamanda bu görevlere hazırlık mahiyetinde eğitim almak gerekir. Direksiyon Eğitimi Öğreticisi olmak isteyenler için bu eğitimi Özel Cengiz GÜLER Meslek Edindirme Kursları’nda vermektedir.

Bu Eğitimden Kimler Yararlanabilir?
200 Saat sürecek eğitimlerden yararlanabilmek için tekrar belirtmek gerekirse ön lisans ve lisans mezunu olmak gerekiyor. 4 Yıllık fakülte mezunları öncelikli tercih edilmektedir. Aynı şekilde en az 3 yıllık ehliyet sahibi olmak ve herhangi bir ceza almamış olmanız gerekir. Bu yeterlilikleri sağlayanlar kabul edilir.

Kursta Hangi Konular İşlenecek?
Eğitim almaya hak kazanan kursiyerlere 200 saat sürecek çeşitli eğitimlerden oluşan geniş kapsamlı bir eğitim ve sonunda Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapmış olduğu sınavda başarılı olanlara sertifikaları verilecektir. İlk konumuz sosyal hayatta iletişim olup, insanlarla başarılı ve etkileyici, ikna edici sözünüzü dinleten bir iletişim kuralını öğrenerek başlayacaksınız.

Kişisel Gelişim Teknikleri: Özel Cengiz GÜLER Meslek Edindirme Kursları’nın size vereceği eğitim sonrası iş hayatına atıldığınızda kendinizi sürekli geliştirmek, öğrencilerinize daha verimli olabilmek için gerekli kaynakları tanıyacak ve kişisel gelişim alanında adeta uzman olacaksınız.

Eğitim Psikolojisi: Mesleğe başladığınızda sürekli yeni insanlar ile karşılaşacak olup, genelde onların psikolojisine uyum sağlaman gerekecektir. Bu konuda zorluk çekmemeniz için, eğitimin 8 saatlik kısmı eğitim psikolojisi olacak olup, temel düzeyde sosyolog konuları ele alınmaktadır.

Öğretim Metodları: Araç kullanmayı herkes bilir, fakat araç kullanmayı öğrenmek adeta bir yetenek gerektirmektedir. Bunun için belli başlı metodları olup, öncelikle bu metodları siz öğrenip, sürücü kursunda göreve başladığınızda sıfırdan başlayan birini sürücü yapmanın gerekli kurallarını öğrenecekleriniz.

İlk Yardım: Sürücü kursuna katılan bir kursiyer her ne kadar eğitimlerde ayrıca İlk Yardım eğitimi alacak olsa bile yinede siz onu araç sürüşü esnasında bilmesi gereken ilk yardım kuralları konusunda bilgi verecek, yaşanacak kazı anında yapılması gerekenleri uygulamalı göstereceksiniz.

Trafik Kuralları ve Eğitimi: Yine aynı şekilde kurslarda teorik bir şekilde trafik eğitimi alacak olan kursiyerler sizinle birlikte araç kullanımına başladığında birde bu kurallara araçla uyum sürecine girecektir. Asıl iş burada size düşmektedir. Çünkü bilmek yeterli olmaz, o kuralları uygulaması gerekir.

Güvenli Araç Kullanımı: Kursun son aşaması eğitim ve sonrasında güvenli araç kullanımı olup, yolda, duraklamalarda, panik frende, “L” park etme ve iki araç arasına park etme aşamalarında alınacak güvenlik önlemleri konusunda bilmeniz ve öğrencilerinize aktarmanız gerekir.

Sürücü Kurslarında İşe Başlayabilirsiniz
Özel Cengiz GÜLER Meslek Edindirme Kursu, Direksiyon Eğitimi Öğreticiliği Kursuna katılan eğitim sonunda Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapacağı sınavda başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verilir. İhtiyacı olan sürücü kurslarına direksiyon usta öğreticisi olarak göreve başlatılır. Şimdiden sizlere kazasız ve başarılı bir görev dileriz.

Direksiyon Eğitimi Öğreticiliği Kursu Nerede?
Bu eğitim Özel Cengiz GÜLER Meslek Edindirme Kursları’ndan alabilirsiniz.

Motorlu Taşıt Sürücüleri Direksiyon Eğitimi Öğreticiliği Modülleri

Motorlu Taşıt Sürücüleri Trafik ve Çevre Öğreticiliği Modülleri

Neden Güvenli Sürüş ?

Türkiye'de her yıl meydana gelen trafik kazalarında ölenlerin sayısı, terör saldırılarından hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısından daha fazla.

Ayrıca Türkiye'de yaşanan trafik kazalarında ki en büyük hata payı sürücülerimize ait. Trafikte daha güvenli bir şekilde yol alabilmek için Güvenli ve Emniyetli Sürüş Teknikleri eğitimlerine her sürücü katılmalıdır.